Masaż to jedna z najpopularniejszych form terapii. Może być wykonywany na całe ciało lub na poszczególne jego odcinki. Poprzez pracę manualną na tkankach możemy wpłynąć na różne układy w obrębie organizmu, pozwala to na poprawę funkcjonowania całego ciała. Jego działanie pozwala nam odprężyć się, zrelaksować i polepszyć samopoczucie.
MTG – MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH
MECHANICZNY DRENAZ LIMFATYCZNY Manualna praca tkankowa mająca na celu rozluźnienie nieprawidłowych napięć. Praca nad strukturą jest dokładna i bardzo powolna co ułatwia jej zmianę i dostosowanie się do nowych warunków. W tej metodzie pacjent nie jest tylko biernym uczestnikiem, ale poprzez czynne ruchy w odpowiednim kierunku wzmacnia efekt masażu. PUNKTY SPUSTOWE Terapia punktów spustowych, nazywana też terapią mięśniowo-powięziową, łączy wiele różnych metod leczenia. Część z nich opiera się na technikach ucisku i masażu lub suche igłowanie. Głównym celem jest rozluźnienie napiętych mięśni i uwolnienie ich z utrwalonego skurczu. Generalnie terapia punktów spustowych obejmuje działanie dwojakiego rodzaju – zlikwidowanie bolącego miejsca oraz jego przyczyny, przez co czas jej trwania może się znacznie wydłużać. Oczekiwane efekty poprawy uzyskuje się zwykle po dokładnej diagnostyce i wykonaniu serii zabiegów. Duże znaczenie ma korygowanie wad postawy, utrzymywanie prawidłowej sylwetki, wprowadzenie korzystnych nawyków ruchowych i technik relaksacyjnych. Często nieoceniona okazuje się pomoc fizjoterapeuty lub lekarza rehabilitacji. Do terapii punktów spustowych włącza się: • Masaż punktów spustowych. • Mobilizacje uciskowe (kompresję ischemiczną). • Rozluźnianie pozycyjne. • Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. • Metoda schłodzenie-rozciągnięcie. • Nakłuwanie punktów spustowych – igłoterapia, igłoterapia sucha Terapia punktów spustowych przynosi bardzo dobre efekty. Pod jednym warunkiem – jeśli wyeliminuje się główną przyczynę napięcia mięśni, a więc bólu. Bez tego uwolnione punkty spustowe i łańcuchy mięśniowo-powięziowe znów mogą się pojawić i wyzwolić dobrze znane, nieprzyjemne dolegliwości.
FDM – (Fascial Dystorsion Model)
Koncepcja pracy oparta na dystorsjach (zaburzeniach) powięziowych. Twórcy wyróżniają 7 głównych dystorsji powięzi, które charakteryzują się swoistym mechanizmem powstawania (urazu, przeciążenia) oraz tzw. „body language”, czyli specyficznym pokazywaniem na ciele miejsca bólu lub zaburzenia. Po wnikliwej analizie wywiadu terapeuta przechodzi do terapii, która w przypadku 3 z 7 dystorsji może być bolesna, ale zarazem jest niezwykle skuteczna, w natychmiastowy sposób zmniejszając dolegliwości bólowe pacjenta lub zwiększające zakres ruchu w stawie nawet o 70% już podczas pierwszej terapii.
Kontakt
ul. Ks. Stanisława Konarskiego 2b 36-060 Głogów Młp.